ایمپلنت چیست؟

تیر ۱۲, ۱۳۹۷ توسط Daartseo0
11211-1-1200x675.jpg

ایمپلنت دندان یا همان کاشت دندان امروزه مراد از پین هایی هستند که جنس آن ها از تیتانیوم بوده و به طوری طراحی شده اند که با بافت های بدن مخصوصاً دهان و دندان سازگار می باشند. این دندان های تیتانیومی با جراحی فک در مکان دندان مورد نظر کاشته می شوند به طوری که پروتز دندان که هم نوع ثابت و هم نوع متحرک دارد قابلیت اتصال به ایمپلنت ها را دارا می باشد. در این مقاله می خواهیم به معرفی ایمپلنت دندان بیشتر بپردازیم. پس اگر قصد ایمپلنت دندان های خود را دارید در این مقاله با ما همراه باشید. در ادامه بعد از معرفی ایمپلنت به معرفی انواع ایمپلنت خواهیم پرداخت

انواع کاشت دندان

در گذشته ایمپلنت ها در دوران اولیه تولید و استفاده خود بودند ولی امروزه به دلیل زیبایی بیش از حد و سازگاری بسیار با دهان و مزیت های فراوان آن بسیار چشم گیر شده اند. با توجه به پیشرفت های علم پزشکی و دندان پزشکی در این حوزه قریب به صد نوع ایمپلنت در بازار های جهانی را می توانید جست و جو کنید و یا از آن ها خدمات مورد نظر خود را دریافت کنید. به صورت کلی معیار کیفیت ایمپلنت بر اساس پذیرش بافت های دهان و دندان سنجیده می شود که هرچه این پذیرایی بیشتر صورت پذیرد ، ایمپلنت از کیفیت مناسبی برخوردار خواهد بود که به دنبال این موضوع قیمت انواع ایمپلنت ها نیز با هم دیگر متفاوت خواهد بود. در ادامه به معرفی برخی ویژگی های ایمپلنت دندان خواهیم پرداخت که آن را منحصر به فرد و متفاوت می کند.

ایمپلنت دندان

چه ایمپلنت دندانی خوب است؟

همان طور که در مطلب قبل نیز اشاره شد ایمپلنت ها دارای انواع و اقسامی هستند. ایمپلنت های معتبر عملا دارای استخوان سازی مناسب در اطراف خود می باشند یعنی استخوان ها به گونه ای قرار گرفته اند که مکان دندان و ایمپلنت کاملا مناسب است. دومین ویژگی یک ایمپلنت خوب نیز دارا بودن تحلیل استخوانی کم آن ها است. چون که اگر تحلیل استخوانی کم باشد یا به صورت تقریبی صفر باشد درصد شکست آن بسیار پایین می آید و ایمپلنت دندان از کیفیت خوبی برخوردار می گردد.

ایمپلنت دندان

مارک های معروف در ایمپلنت دندان

در کاشت دندان یا همان ایمپلنت دندان بخشی از مارک های موجود در بازار دارای برند های بسیار معروف و با کیفیت می باشند. به صورت کلی در بازار های جهانی برای ایمپلنت گزینه های زیادی روی میز مشتریان با کیفیت بسیار مناسب وجود دارد. ولی در مقابل تنها ایراد و معایب آن ها از بابت هزینه است که دارای هزینه نسبتا بالایی می باشند. بنابراین نتیجه می شود که عوامل زیادی در ایمپلنت دندان مؤثر می باشند و کاربر به هنگام خریداری آن می تواند ملاک رایج بودن استفاده ایمپلنت را مورد بررسی قرار دهد. پس بعد از قیمت به این نکته نیز توجه لازم را داشته باشید.

نحوه محاسبه هزینه ایمپلنت

نحوه محاسبه هزینه ایمپلنت نیز در درمانگاه دندانپزشکی شبانه روزی به عوامل متعددی بستگی دارد. برخی از ین عوامل شامل نوع ایمپلنت هستند که در مطالب فوق به آن اشاره شد که دارای انواع و اقسام مختلفی است و این انتخاب مشتری است که چه ایمپلنتی را با چه کیفیت و هزینه ای خریداری کند. هزینه دیگر هزینه پزشک معالج است که علاوه بر خود پزشک هزینه لابراتوار نیز اخذ می شود. برای هزینه بازسازی نیز ممکن است به قیمت ایمپلنت دندان شما افزوده شود.


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


کلینیک دکتر مهدیان

آدرس کلینیک نارمک: تهران،نارمک، بعد از تلفنخانه، اول خیابان کلامی، کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی دکتر مهدیان
تلفن:02177935133

مطب میرداماد: تهران، میرداماد، نبش رازان شمالی، پ 101، ط 3، واحد 9
تلفن: 02122228683

شماره تماس ها

  • کلینیک نارمک: 02177935133
  • مطب میرداماد: 02122228683

دسترسی سریع

شبکه های اجتماعیکلیه حقوق این سایت برای دکتر مهدیان محفوظ می باشد.