دانستنی های لازم در مورد بهترین نوع کامپوزیت دندان

آبان ۷, ۱۳۹۷ توسط مدیریت0
18208-4.jpg

در سال‌های اخیر شاهد تحولی بزرگ در دنیای دندانپزشکی بوده‌ایم این تحول امکان داشتن لبخندی زیبا برای همه را فراهم کرده است. این تحول عظیم چیزی جز روش کامپوزیت دندان نیست. حتما شما هم در هنگام مشاهده تصویر افراد هالیوودی و هنرمندان جذب لبخند زیبا و دندان های مرتب و یک دست آنها شده اید و این سوال برایتان پیش آمده است که این افراد چگونه چنین دندان های سفید و زیبایی دارند. این افراد نیز با کمک روش کامپوزیت از این زیبایی بهره مند شده اند. بدون شک داشتن دندان‌های مرتب و یک دست و لبخندی زیبا برای شما نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر از داشتن چنین امتیازی برخوردار نیستید دیگر نگران نباشید. با استفاده از کامپوزیت می‌توانید به این خواست خود دست پیدا کنید. برای استفاده از کامپوزیت کافیست به یک مرکز تخصصی و یا درمانگاه دندانپزشکی شبانه روزی مراجعه کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات مورد نیاز در مورد این تحول عظیم در دندانپزشکی را در اختیار شما قرار دهیم.

کامپوزیت دندان چیست؟

کامپوزیت به نوعی از مواد خمیری گفته می‌شود که در دندانپزشکی از آن برای ترمیم پوسیدگی‌های دندان استفاده می‌شود. استفاده از این روش برای ایجاد زیبایی در دندان‌ها کاربرد فراوان دارد. در انجام اعمال زیبایی دندان با قرار دادن لایه‌ای از کامپوزیت بر روی دندان توسط دندانپزشک رنگ دندان و شکل آن اصلاح می شود و دندان‌ هایی زیبا و لبخندی خاص را خواهید داشت. کامپوزیت با نام‌ های لمینیت کامپوزیت و ونیر کامپوزیت نیز در دنیای دندانپزشکی شناخته می‌شود.

اگر تصمیم به انجام کامپوزیت دندان گرفتید حتما به این نکته توجه داشته باشید که رنگ و جنس کامپوزیت دندان متفاوت است و به برندهای مختلفی در بازار وجود دارد که استحکام و کیفیت آنها با یکدیگر متفاوت می‌باشد. اگر از نوع خوب کامپوزیت دندان استفاده کنید شاهد تغییر رنگ آن به مرور زمان نخواهید بود. نکته دیگر اینکه اگر بر روی دندان خود شکستگی های جزئی و کوچکی داشته باشید با استفاده از روش کامپوزیت می توانید آن شکستگی را درست و ترمیم کنید .

کامپوزیت دندان

در چه مواقعی از کامپوزیت دندان استفاده می‌شود:

1- برای درمان و از بین بردن پوسیدگی در دندان

2- از بین بردن ترک خوردگی‌های جزئی دندان

3- ترمیم دندان‌های آسیب دیده و به اصطلاح لب پر شده

4- برای زیبایی و یک رنگ و یک دست شدن دندان‌ ها

کامپوزیت دندان

مرغوب‌ترین مارک کامپوزیت دندان:

حتما برای شما هم کیفیت وسیله و یا لوازمی که استفاده می‌کنید از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد. حال اگر آن مورد مربوط به دهان و دندان باشد بیشتر جای تامل و دقت دارد. برای کامپوزیت دندان نیز برندها و مارک های متفاوتی در بازار وجود دارد که بهترین نوع از لحاظ کیفیت و جنس که توسط دندانپزشکان نیز مورد تایید قرار گرفته است مارک ” ایویکولار آی پی اس ” می‌باشد که به قول معروف از لحاظ استحکام و ماندگاری حرف اول را در میان برندها و مارک های معروف میزند.

البته برندهای خوب دیگری مانند ” اولترادنت ” و ” کازمودنت ” نیز در بازار وجود دارند که ما استفاده از این مارک کامپوزیت دندان را به شما پیشنهاد می‌کنیم. خوب است که بدانید زمانی نتیجه کامپوزیت دندان برای شما رضایت بخش خواهد بود که نحوه نصب آن درست و اصولی باشد و توسط دندانپزشکان ماهر و کاردان انجام شود و همچنین کیفیت و استحکام مواد کامپوزیت دندان بالا باشد. شاید برای استفاده از این مارک قیمت بالاتری را پرداخت کنید ولی این اطمینان را خواهید داشت که بهترین مارک را تهیه کرده اید و نیازی به پرداخت هزینه‌های اضافه در زمان‌های بعد نخواهید داشت.

کامپوزیت دندان

مزایای کامپوزیت دندان:

  1. در این روش زیبایی دندان سعی می‌شود که کمترین آسیب به دندان‌ ها وارد شود و تا جایی که امکان دارد هیچ تراشی بر روی دندان‌ ها انجام نشود.
  2. بهترین روش زیبایی برای دندان، کامپوزیت دندان است که به کمک این روش آسان می‌توانید از داشتن لبخندی زیبا و جذاب لذت ببرید.
  3. دندان‌هایی سفید از دیگر مزایای کامپوزیت می‌باشد.

کامپوزیت دندان

برای انجام کامپوزیت دندان به چه نکاتی باید توجه داشت:

  • اگر انجام کار کامپوزیت توسط دندانپزشک ماهر انجام نگیرد شما نتیجه مطلوب را دریافت نخواهید کرد. پس توجه به مهارت پزشک بسیار مهم است. چون اگر کامپوزیت دندان به درستی انجام نگیرد بیشترین آسیب به لثه‌ها وارد می‌شود.
  • کامپوزیت دندان پس از انجام نیاز به مراقبت‌های ویژه‌ای از دهان و دندان و نگهداری آنها دارد تا آسیبی به دندان‌ ها وارد نشود.

در پایان لازم به ذکر است که هزینه کامپوزیت دندان با توجه به نوع آن و موارد مربوط به این اقدام متفاوت خواهد بود.


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


کلینیک دکتر مهدیان

آدرس کلینیک نارمک: تهران،نارمک، بعد از تلفنخانه، اول خیابان کلامی، کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی دکتر مهدیان
تلفن:02177935133

مطب میرداماد: تهران، میرداماد، نبش رازان شمالی، پ 101، ط 3، واحد 9
تلفن: 02122228683

شماره تماس ها

  • کلینیک نارمک: 02177935133
  • مطب میرداماد: 02122228683

دسترسی سریع

شبکه های اجتماعیکلیه حقوق این سایت برای دکتر مهدیان محفوظ می باشد.