دوری از دندان درد در تعطیلات

فروردین ۲۹, ۱۳۹۷ توسط مدیریت0

نکات زیر توصیه هایى است که شما در رابطه بابهداشت دهان و دندان در ایام تعطیل خصوصاً تعطیلات طولانى رعایت فرمایید:

١- قبل از شروع تعطیلات بهتر است  به کلینیک دندانپزشکى مراجعه نمایید تا چک آپ به عمل آید و از سلامت دهان و دندانهایتان اطمینان حاصل نمایید.

٢- از خوردن تنقلات و مواد غذایى سفت که ممکن است موجب شکستن دندان هاى با پوسیدگى یا دندان هاى روت کانال شده و یا حتى دندان هاى سالم می شوند خوددارى فرمایید.

٣- مراقبت هاى بهداشتى شامل مسواک و نخ دندان را فراموش نفرمایید.

۴- باقى ماندن مواد قندى بین دندان ها، به باکتری هایى که به طورطبیعى در دهان انسانها زندگى می کنند این فرصت را می دهند تا از این مواد قندى به عنوان منبع انرژى استفاده و آن ها را تخمیر کنند. حاصل این فعل و انفعالات تولید اسید و کاهشPH دهان است که می تواند منجر به زدوده شدن مواد معدنى دندان ها شود. این رویداد مقدمه تخریب و پوسیدگى دندان هاست.

به ازاى هر بار خوردن مواد قندى تا نیم ساعت محیط دهان اسیدى خواهد بود. توصیه همیشگى دندانپزشکان مبنى بر شستن دندانها بعد از خوردن مواد غذایى خصوصاً شرینی جات نیز به دلیل از بین بردن محیط اسیدى دهان متعاقب خوردن شیرینى می باشد. خوردن غذاها و مواد  ترش، از مرکبات گرفته تا نوشابه هاى الکلى و غیر الکلى نیز اثرى مشابه و حتى شدیدتر روى دندان ها می گذارند.

اما باید توجه داشت که اهمیت حفظ سلامت دندان ها در کاهش حجم مصرفى این مواد نیست بلکه مهم کاهش دفعات مصرف روزانه این مواد مخرب می باشد. چون بعد از هربار مصرف مواد اسیدی (حتى شیرینى ها) محیط دهان تا نیم ساعت اسیدى خواهد ماند.


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


کلینیک دکتر مهدیان

آدرس کلینیک نارمک: تهران،نارمک، بعد از تلفنخانه، اول خیابان کلامی، کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی دکتر مهدیان
تلفن:02177935133

مطب میرداماد: تهران، میرداماد، نبش رازان شمالی، پ 101، ط 3، واحد 9
تلفن: 02122228683

شماره تماس ها

  • کلینیک نارمک: 02177935133
  • مطب میرداماد: 02122228683

دسترسی سریع

شبکه های اجتماعیکلیه حقوق این سایت برای دکتر مهدیان محفوظ می باشد.