مطالبی درباره ی عمل زیبایی فک بالا و پایین

مهر ۲۱, ۱۳۹۷ توسط مدیریت0
17999-1.jpg

اهمیت زیبایی بر هیچ کسی پوشیده نیست. به همین دلیل امروزه افراد زیادی خود را به دست تیغ جراحی می سپارند. عمل زیبایی فک نیز از جمله عمل های زیبایی است که با تشخیص پزشک انجام می شود. در عمل زیبایی فک، فک بالا، فک پایین یا چانه تحت عمل جراحی قرار می گیرد. بعد از عمل زیبایی بیمار باید مواردی را رعایت کند تا بهبودی کامل حاصل گردد. این عمل ممکن است در درمانگاه دندانپزشکی شبانه روزی نیز انجام شود.

عمل زیبایی فک

برخی افراد از اجزای صورت خود راضی نیستند و برخی دیگر بر اثر سوانح مختلف، ممکن است صورت شان آسیب ببیند و تصمیم بگیرند آن را اصلاح نمایند.  بینی، فک، گونه و … از مواردی هستند که افراد به دنبال رفع مشکل آن ها می باشند. در صورتی که فک شما دارای مشکل باشد، توجه طرف مقابل را به خود جلب می کند. برای اصلاح فک می توانید به دکتر زیبایی مراجعه کنید. دکتر زیبایی با اندازه گیری ظاهری و عکس برداری از قسمت های مختلف صورت شما، مشاوره های لازم را برای اصلاح فک به شما می دهد. شما می توانید بعد از مشاهده ی شبیه سازی صورت خود بعد از عمل زیبایی فک تصمیم به جراحی بگیرید. پزشک با توجه به مشکل صورت شما، فک پایین یا فک بالای صورتتان را عمل خواهد کرد.

عمل زیبایی فک

عمل زیبایی فک بالا

کسانی که مشکل عقب رفتگی فک بالا دارند، تحت عمل زیبایی قرار می گیرند. پزشک معالج با استفاده از عکس برداری صورت بیمار، موقعیت فک بالای بیمار را شناسایی و قسمتی که فک باید قرار بگیرد را مشخص می کند. پزشک معالج برش هایی افقی در داخل دهان بیمار ایجاد می کند و ریشه ی دندان ها به طور کامل جدا می شود. بعد از برش، فک از جای خود برداشته و در جای مناسب گذاشته می شود. در این روش پوست صورت برش داده نمی شود به همین دلیل از نظر زیبایی پوست مشکلی ایجاد نمی کند.

عمل زیبایی فک

عمل زیبایی فک پایین

اگر فک پایین به طور غیر طبیعی به سمت پایین چرخیده باشد یا فک پایین به سمت بالا حرکت کرده باشد، عمل زیبایی فک پایین انجام می شود. در این حالت ممکن است دندان ها نامنظم باشند که قبل از عمل زیبایی دکتر به شما پیشنهاد ارتودنسی دندان ها را بدهد. در این حالت به یک دکتر دندان پزشکی مراجعه نمایید و بعد از پایان دوره ی درمان و رفع عیب دندان ها به پزشک خود معالجه کنید. در عمل زیبایی فک پایین، فک از جای خود برش داده شده و در جای مناسب قرار می گیرد.

عمل زیبایی فک

 مراقبت های بعد از عمل زیبایی فک

برای زیبایی صورت عمل های زیبایی انجام می شود که بعد از آن باید مراقبت هایی انجام شود تا بهبودی کامل حاصل شود. بعد از عمل زیبایی فک شما باید رژیم غذایی نرم داشته باشید. استفاده از سوپ، شیر، آب میوه و … مناسب ترین غذا بعد از عمل است. بعد از گذشت 8 هفته شما می توانید انواع غذاها را مصرف نمایید. شست وشوی مرتب دندان ها با مسواک نرم می تواند از عفونت و خرابی دندان ها جلوگیری کند. استفاده از آب نمک و دهان شویه نیز مؤثر خواهد بود. بعد از عمل زیبایی فک از انجام فعالیت های سنگین دوری کنید. برای از بین رفتن تورم بعد از عمل می توانید از کمپرس سر استفاده کنید. بعد از عمل زیبایی فک خوردن قرص آهن و ویتامین C می تواند به بهبودی زود هنگام شما کمک کند. سعی کنید 3 الی 4 هفته مرخصی بگیرید و در منزل استراحت کنید. 9 ماه طول می کشد تا شما بتوانید به طور طبیعی دهان و دندان های خود را حرکت دهید در نتیجه نگران نباشید.

عمل زیبایی فک

عوارض جانبی عمل زیبایی فک

هر جراحی که روی بدن ما انجام می شود، مطمئناً عوارضی دارد که بعد از مدتی از بین می رود. عمل زیبایی فک نیز از این قاعده مستثنی نیست. بعد از عمل زیبایی ممکن است خونریزی داشته باشید. می توانید با قرار دادن دستمال استریل به مدت 15 دقیقه جلوی خونریزی را بگیرید. در صورتی که خونریزی بیش از چند روز طول کشید به پزشک معالج خود اطلاع دهید. درد گلو از دیگر عوارض این عمل است. علت گلو درد استفاده از دستگاه تنفسی در حین عمل زیبایی و استفاده از ماده ی بی حسی برای عمل است. بی حسی بعد از عمل زیبایی بسیار رایج است و ممکن است تا پایان عمر همراه شما باشد. از خطرناک ترین عوارض این عمل، عفونت است. برای جلوگیری از عفونت این ناحیه آنتی بیوتیک تجویز می شود. دقت کنید که برای اثرگذاری آنتی بیوتیک ها باید آن ها را در فواصل زمانی تعیین شده مصرف نمایید.

جهت کسب اطلاعات درباره هزینه کامپوزیت می توانید مطلبی با عنوان ” هزینه کامپوزیت دندان ” را مطالعه کنید.


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


کلینیک دکتر مهدیان

آدرس کلینیک نارمک: تهران،نارمک، بعد از تلفنخانه، اول خیابان کلامی، کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی دکتر مهدیان
تلفن:02177935133

مطب میرداماد: تهران، میرداماد، نبش رازان شمالی، پ 101، ط 3، واحد 9
تلفن: 02122228683

شماره تماس ها

  • کلینیک نارمک: 02177935133
  • مطب میرداماد: 02122228683

دسترسی سریع

شبکه های اجتماعیکلیه حقوق این سایت برای دکتر مهدیان محفوظ می باشد.