هزینه ایمپلنت

خرداد ۲, ۱۳۹۷ توسط Daartseo0
7966-1.jpg

هزینه ایمپلنت و کاشت دندان

ایمپلنت روشی است که می تواند رضایت افرادی که با عارضه از دست دادن یک یا چند دندان مواجه هستند را جلب نماید. با توجه به این نکته و نتایج مثبت حاصل از این درمان در این بخش سعی داریم اطلاعاتی را در رابطه با هزینه ایمپلنت در اختیارتان قرار دهیم. این نکته را نیز یادآور شویم که برای این درمان نمی توان هزینه ای ثابت را در نظر گرفت چرا که عوامل مختلفی در تعیین هزینه تأثیر گذار می باشند. با اولین ویزیت از سوی متخصص ایمپلنت می توانید اطلاعات دقیق تری در رابطه با هزینه ایمپلنت و این درمان کسب کنید.
این نکته را نیز یادآور شویم که با توجه به تعداد دندان هایی که برای ایمپلنت نیاز خواهد بود، هزینه  نیز متفاوت می باشد. نگرانی مراجعه کنندگان اغلب بابت میزان هزینه و نحوه پرداخت آن است که در ادامه به صورت کامل تر در رابطه با این موضوعات به ارائه اطلاعاتی مناسب خواهیم پرداخت.

عوامل تأثیر گذار در هزینه ایمپلنت

جالب است بدانید که هزینه ایمپلنت نسبت به چگونگی این درمان برای بسیاری از افراد نگران کننده می باشد. با تحقیقات مختلفی که انجام شده است متقاضیان این درمان مدام در حال پرس و جو در رابطه با هزینه کاشت دندان می باشند. با توجه به این موضوع سعی داریم در این بخش عوامل تأثیر گذار در هزینه انواع ایمپلنت را برای شما عزیزان بازگو نماییم. کشورهای مختلفی به ساخت ایمپلنت اقدام می کنند و با توجه به این که قطعات لازم برای این درمان از کدام کشور خریداری می شود، می تواند تأثیر بسیاری در هزینه ایمپلنت دندان داشته باشد.
در کنار کشور سازنده می توان به جنس و کیفیت قطعات و همچنین ضمانت آن ها اشاره کرد که این عامل نیز از مهم ترین موارد تأثیر گذار در هزینه ایمپلنت و درمان است. در کنار این دو مورد می توان به نوع تکنولوژی منحصر به فرد در این نوع درمان اشاره کرد. بودجه تحقیقاتی نیز از موارد مهم و تأثیر گذار در تعیین هزینه کاشت دندان می باشد. با توجه به این موضوع می توان پی برد که عوامل مختلف در کنار هم می توانند هزینه این درمان را تحت تأثیر خود قرار دهند.

هزینه ایمپلنت دندان

 تجربه و سواد متخصص

در بخش قبلی اشاره کردیم که عوامل مختلفی در تعیین هزینه ایمپلنت تأثیر گذارند. چهار عامل مهم از جمله کشور سازنده قطعات، کیفیت و همچنین بودجه تعیین شده تحقیقاتی را به عنوان عوامل تأثیر گذار در تعیین هزینه این درمان برشمردیم؛ اما در کنار این موارد می توان به تجربه و تخصص دندان‌پزشک مورد نظر اشاره کرد. این عامل نیز می تواند تأثیر به سزایی در تخمین هزینه کاشت دندان داشته باشد.
یک متخصص با تجربه در اولین ویزیت توانایی برآورد هزینه و همچنین تعیین روش درمان را باید داشته باشد. این متخصص باید از اطلاعات کافی در رابطه با کشورهای سازنده قطعات درمان ایمپلنت برخوردار باشد تا بتواند هزینه این درمان را با توجه به کیفیت قطعات تعیین نماید. سواد کافی و میزان تحصیلات متخصص نیز می تواند در تعیین قیمت ها تأثیر فراوانی داشته باشد.

آشنایی با ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان روشی است که در آن به ترمیم دندانهای افتاده یا شکسته پرداخته میشود. در این روش از بست های فلزی به جای ریشه دندان استفاده میشود . اگر شما نیز دندان شکسته ای دارید یا نبود یکی از دندانها موجب آزارتان میشود، می توانید از این روش درمانی استفاده کنید و هزینه ایمپلنت بستگی به تعداد ایمپلنت و نوع ایمپلنت استفاده شده دارد.

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت در حقیقت یک تکه فلز تیتانیوم است که ظاهر آن مشابه ریشه دندان است . این فلز داخل استخوان فک قرار داده می شود و برای پروتزی که روی آن سوار خواهد شد نقش پایه را خواهد داشت. سپس تاج دندان روی آن بازسازی میشود. که در نهایت دندانی کامل و بدون نقص با کارایی دندان های طبیعی را برای شما فراهم می نماید.

ایمپلنت دندان چگونه کار می کنند؟

ایمپلنت دندان به شکل یک پیچ به استخوان فک فرد وصل میشود. این روش به خوبی توانسته جای دندان مصنوعی را پر کند و مشکلات دندان مصنوعی را نیز ندارد. چرا که پروتزهای ایمپلنت و پایه های آن حرکت نمیکنند و نمی لرزند و جابه جا نمیشوند که این موجب میشود در زمان خوردن و حرف زدن مشکلات دندان مصنوعی برای استفاده کننده ایمپلنت دندان وجود نداشته باشد. و عارضه هایی که معمولا بیماران با دندان مصنوعی را آزار می دهد به همراه ندارد مانند لق و یا شل شدن دندان در اثر چاقی و یا لاغری و یا کهولت سن و همچنین شکستگی های مخصوص دندان مصنوعی که افراد را بسیار آزار می داد. یکی از نکات پر اهمیت در استفاده از ایمپلنت این است که پروتز و پل و تاج دندان در روش ایمپلنت دندان از دندان مصنوعی زیباتر و طبیعی تر است.

چه کسانی می توانند از ایمپلنت دندان استفاده کنند.

بهترین گزینه ها برای استفاده از این روش، افرادی هستند که به هر دلیلی دندان یا دندانهای خود را از دست داده اند. اگر فرد تنها یک دندان را از دست داده باشد، نیازی به تراش دادن دندانهای مجاور به عنوان پایه برای پروتز را ندارد اما اگر چند دندان مجاور با هم از دست رفته باشند چند ایمپلنت به فک بسته میشود . درباره افرادی که دندان ندارند و در حال حاضر از پروتز دندانی متحرک استفاده میکنند، میتوان با استفاده از دو پایه ایمپلنت در فک، پروتز را در فک محکم و ثابت نمود.

هزینه ایمپلنت با توجه به جنس ایمپلنت دندانی

با توجه به این که ایمپلنت دندانی از فلزات مختلفی استفاده میشود هزینه ایمپلنت نوع متفاوت است و روکش آنها معمولاً سرامیک است؛ اما در بیشتر موارد جنس ایمپلنت دندانی تیتانیوم است که در هزینه ایمپلنت بی تاثیر نیست. به طور معمول ایمپلنت دندانی دو بخش دارد. فیکسچر و اباتمنت که جایگاه قرارگیری فیکسچر داخل استخوان فک است و اباتمنت روی آن سوار می شود. سپس یک روکش از چینی یا سرامیک روی آن قرار می گیرد.

ایمپلنت های دندانی چقدر دوام دارند؟

این روش درمانی دائمی است. زیرا مانند دندان های طبیعی هستند با این تفاوت که نسبت به دندان های طبیعی آسیب کمتری می بینند و امکان افتادن آن ها نیز وجود ندارد. به همین علت هر چقدر هم هزینه ایمپلنت کنید ارزش را دارد زیرا این روش درمانی راحت و مقاوم است. بسیار کاربردی بوده و به شما زیبایی دوباره را میبخشد. همچنین می توانید به خوبی غذا را بجوید. به طور کلی رضایت بیماران از ایمپلنت دندان بسیار بیشتر از پروتز های ثابت و متحرک دندان بوده است و اگر به خوبی از آنها نگهداری شود، ایمپلنت دندان دائمی خواهد بود.

به کمک این روش درمان، از دندانهای دیگر نیز حفاظت میشود. معمولا با آسیب دیدن و از بین رفتن یک دندان، دندانهای مجاور آن نیز آسیب می بینند و در طی زمان خراب می شوند. و یا در صورت کشیدن یک دندان و خالی بودن جای آن در مدت طولانی حالت فک تغییر می کند که با جای گذاری ایمپلنت در این جای خالی از سایر دندانهای شما نیز حفاظت می شود.
پایه ایمپلنت مشابه ریشه دندان عمل میکند. این پایه داخل استخوان قرا می گیرد و مطمئن باشید که این کار به استخوان فک صدمه ای نخواهد زد، بنابراین ظاهر صورت نیز تغییری نمی کند و به دلیل از دست رفتن دندان آسیب نمی بیند. مدت استفاده از ایمپلنت نیز نسبت به سایر درمانها بیشتر است و چنانچه به هر دلیلی ایمپلنت دندان به مشکل بخورد یا از بین برود، به سادگی میتوان آن را جایگزین نمود. با استفاده از روش ایمپلنت زیبایی را به چهره خود باز می گردانید.

مراقبت های ویژه ایمپلنت

بیشتر افرادی که از ایمپلنت برای درمان دندان خود استفاده می کنند این سوال را میپرسند که آیا این روش درمانی به مراقبت خاصی نیاز دارد؟
پاسخ این است که شما باید از ایمپلنت ها به همان خوبی که از دندانهای طبیعی محافظت می کنید، حفاظت نمایید. باید آنها را به طور مرتب تمیز کنید و از فشارهایی که ممکن است موجب شکستگی دندان شود بپرهیزید. درست است که این نوع دندان برخلاف دندانهای طبیعی پوسیده نمی شوند، اما در دهان انسان میکروبهایی وجود دارند که می توانند به لثه های اطراف آن صدمه بزنند. پس در کنار مسواک استفاده از دهان شویه توصیه می شود. همچنین لازم است که در مواقعی برای چک آپ به دندانپزشک مراجعه کنید تا لازم در هزینه ایمپلنت صرفه جویی کرده و دیگر نیازی به ترمیم و یا ایمپلنت مجدد نداشته باشد.

چرا هزینه ایمپلنت دندانی گران است؟

بسیاری از افراد معتقدند که هزینه ایمپلنت دندان گران است. در حقیقت شاید هزینه  نسبت به دیگر هزینه های معمول دندانپزشکی کمی بالاتر باشد. دلیل این مسئله هم هزینه فیکسچر و قطعات پروتزی می باشد. همچنین هزینه لابراتوری و روکش دندان که بالاتر از قیمت روکش های عادی دندان است؛  زیرا دندانی طبیعی را برای شما به ارمغان خواهد آورد. دلیل تفاوت هزینه ایمپلنت در انواع آن به خاطر کمپانی های مختلفی است که در آسیا و یا اروپا مواد مورد نیاز و تشکیل دهنده ایمپلنت ها را می سازند.


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


کلینیک دکتر مهدیان

آدرس کلینیک نارمک: تهران،نارمک، بعد از تلفنخانه، اول خیابان کلامی، کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی دکتر مهدیان
تلفن:02177935133

مطب میرداماد: تهران، میرداماد، نبش رازان شمالی، پ 101، ط 3، واحد 9
تلفن: 02122228683

شماره های تماس

  • کلینیک نارمک: 02177935133
  • کلینیک نارمک: 02177934061
  • مطب میرداماد: 02122228683

دسترسی سریع

شبکه های اجتماعیکلیه حقوق این سایت برای دکتر مهدیان محفوظ می باشد.